Ormanlarımız Yanıyor

4 Nisan 2019by admin
https://www.3ayanginsistemleri.com/wp-content/uploads/2019/04/orman-yangını-nedenleri.jpg

Orman Yangını İhbar

Acil durumlarda aranacak numaraları bilmek çok önemli. Ancak pek çok insan, bu numaraları ezbere bilmiyor. Diğer yandan bugün, akıllı telefonlar sayesinde sadece bir kaç saniye içinde ilgili konuda acil telefon numarasına ulaşmak mümkün. Yangın tehlikesi için de yangın ihbar hattı kullanılıyor.

Yangın ihbar hattı, şehir içinde ya da şehir dışında karşılaşacağınız bir yangın veya yangın tehlikesi için aramanız gereken numaradır. Yangın ihbar hattını arayarak en yakın itfaiye servisinin bölgeye gelmesini sağlayabilirsiniz. Yangın ihbar telefon numarasını arayarak şehir içindeki yangın tehlikelerinde can ve mal güvenliğini, şehir dışındaki yangınlarda da canlıların, ormanın ve milli mirasın güvenliğini koruyabilirsiniz. Peki, yangın ihbar hattının numarası kaç ya da yangın ihbar telefon numarası ne?

Orman Yangını İhbar

Neredeyse tamamı insan ihmali ya da kastı sonucunda ortaya çıkan orman yangınları, insanın yaşamını hızlı ve doğrudan tehdit eder. Ormanda yaşayan binlerce canlının, ağaçların yok oluşu insan için su kaynağının azalması, eko sistemin bozulması sonucu tarımsal ve hayvansal üretimin azalması, hastalıkların artması, hava koşullarının olumsuz yönde değişmesi gibi anlamlar taşıyor. Ağaçlık bölgelerde rahatsız edici sıcaklık ve nemin olmaması da bu tezin güzel bir kanıtı aslında. Ancak yapılaşmak, tarım alanı açmak ve bazen de ihmal nedeniyle insan eliyle ormanlar yanıyor, yok ediliyor. Bugün için orman yangınlarını tespit etmek çok zor. Ormana bir sistem kurarak yangını tespit edip hızla engellemek de imkansız gibi. Ancak bugün için…

Diğer yandan orman yangınlarını fark ettiğinizde Yangın Orman İhbar hattını aramak, çok önemli. Yangın Orman İhbar hattının numarası 177’dir.

admin

https://www.3ayanginsistemleri.com/wp-content/uploads/2020/01/logo-black.png
Merkez Mah. Kırçiçeği Sk. No.8/A B.evler/İSTANBUL
Bilgiler
SOSYAL MEDYABizi takip edin
Yaptığımız işlerden ve yeniliklerden ilk sizin haberiniz olsun.
https://www.3ayanginsistemleri.com/wp-content/uploads/2020/01/markalar-640x34.png

Kredi Kartlarıyla Ödeme Yapabilirsiniz

Tüm Hakları 3ayanginsistemleri.com adresinde saklıdır.

Tüm Hakları 3ayanginsistemleri.com adresinde saklıdır.

WhatsApp Destek
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by craftwebdizayn